Regularne zajęcia Metodą Feldenkraisa online z Aldoną Chróściewicz

Home Aldona – Metoda Feldenkraisa® Regularne zajęcia Metodą Feldenkraisa online z Aldoną Chróściewicz
by PRZYJAZNE TWOJE MIEJSCE

ZAJĘCIA METODĄ FELDENKRAISA Z ALDONĄ CHRÓŚCIEWICZ
 

Zajęcia ruchowe Metodą Feldenkraisa nazywane są „Świadomość poprzez Ruch”. Ćwiczenia prowadzone są werbalnie, nauczyciel nie demonstruje ruchu lecz za pomocą instrukcji słownych, opisów, pytań (na które każdy sobie wewnętrznie odpowiada) kieruje przebiegiem zajęć. Dlatego też bardzo ważne jest, żeby było dobrze słychać nauczyciela. Jeśli masz słaby głośnik w swoim laptopie/komputerze/tablecie podłącz w miarę możliwości głośnik zewnętrzny.

 

OPŁATY:

jednorazowe wejście: 35 zł
karnet na miesiąc (4 lekcje) 120 zł
Jeśli wybierasz się po raz pierwszy – zapraszam do kontaktu alchr@wp.pl lub zalogowanie się 10 min przed rozpoczęciem 🙂
Jeśli spodoba Ci się lekcja, w której brałaś/brałeś udział (lub ktoś Ci polecił), możesz wykupić nagranie do pobrania:
– pojedyncza lekcja 30 zł
– zestaw 4 lekcji 100 zł
Aldona Chróściewicz
mBank 43 1140 2004 0000 3802 3601 6299
w tytule: lekcje Feldenkraisa online, data i godziny zajęć
 
Jeśli chcesz uczestniczyć w zajęciach, a obecna sytuacja finansowa uniemożliwia Ci zapłacenie powyższej kwoty – zapraszam do kontaktu na priv: alchr@wp.pl
 

Korzyści płynące z regularnej praktyki to miedzy innymi:

–relaks, poczucie wewnętrznej harmonii, zmniejszenie efektów stresu;

-odkrywanie wewnętrznego autorytetu, zwiększania świadomości siebie;

–zwiększenie czucia siebie, poznanie zakresu komfortu swojego ciała, umiejętność oceny swych możliwości i potrzeb;

–zmniejszenie dolegliwości bólowych/dyskomfortu kręgosłupa i stawów, przy zwiększeniu ich ruchomości

–uaktywnienie wyobraźni, kreatywności

–zmiany nawyków, schematów i przyzwyczajeń – zarówno ruchowych jak i myślowych;

–odkrycie i korzystanie z własnego potencjału, wzrost samoakceptacji;

– przypomnienie sobie dziecięcej przyjemności z zabawy ruchowej i uczenia się,

— uzupełnienie innych treningów i ich poprawienie, poprzez świadomą obserwację i znajomość/poczucie własnych możliwości.Zachęca się by ruchy były małe, powolne i komfortowe – tylko wtedy obserwacja swego ciała może być w pełni świadoma, a proces uczenia się skuteczny.

Ruch może być wykonany w wyobraźni, dla mózgu nie ma żadnej różnicy, uruchamiane są te same neurony, ważne by nie sprawiał bólu. Odpoczywaj tez tak często, jak potrzebujesz – tu pracuje się nad jakością poruszania się a nie nad ilością powtórzeń i wzmacnianiem mięśni. Bardzo często „efektem ubocznym” ćwiczeń jest radość, przyjemność i uczucie głębokiego rozluźnienia. Bezpośrednio po zajęciach będzie chwila, w której można podzielić się swoimi odczuciami, wrażeniami. Udział w tej części jest dobrowolny.

DLA KOGO: Dla każdego, kto szuka relaksu, odstresowania się, zmniejszenia dolegliwości bólowych kręgosłupa czy stawów, rozwoju, wyciszenia, aktywności ruchowej dostosowanej do swoich możliwości lub też po prostu ma ochotę przez godzinę wsłuchać się /poobserwować/doświadczyć siebie. Jeśli masz pytania lub wątpliwości czy taka forma ruchu jest dla Ciebie odpowiednia, napisz proszę wiadomość na priv.

KIEDY:

w każdą środę, godz. 20:30, zoom online

PROWADZĄCA:

lek. med. Aldona Chróściewicz Certyfikowana Nauczycielka Metody Feldenkraisa, Master of Art of NLP, współtwórczyni „Przyjaznego Twojego Miejsca”.

Z wykształcenia jest lekarzem medycyny, od czasów studiów rozwija zainteresowania związane z terapią manualną, neuroplastycznością i działaniem mozgu: 

– kursy terapii manualnej u dr Arkuszewskiego i dr Stodolnego w latach 2003-2008. 

– w latach 2007/2008 uczestniczyła w rocznym warsztacie Metody Feldenkraisa zorganizowanym przez Jacka Paszkowskiego w Warszawie 

– W latach 2008-2012 ukończyła 4 letnie studia Metody Feldenkraisa w Szwecji (trening Malmö3) pod kierownictwem Alana Questela. Metody uczyła się również u Deborah Bowes, Arlyn Zones, Larry’ego Goldfarba, Scotta Clarka, Angeliki Anke Feldmann. –

2017-2018 ukończyła cykl szkoleń z zakresu NLP u Małgorzaty Bojanowskiej (praktyk, master, trener umiejętności pracy z grupą) – 2019 kurs USM – Ultimate Sukcess Masterclass  z Natalią Ledwell, Mindmovies 

– 2020 kurs z Lavinią Plonką, trenerką Metody Feldenkraisa, „Experience the Feldenkrais Method – Embody Somatic Movements to transform habitual physical and emotional postures”. – 2020 zaawansowany kurs dla nauczycieli Metody Feldenkraisa, z trenerem Metody – Jeffem Hallerem, „Taking ATM Teaching into the Future” 

– 2021 kurs z Lavinią Plonką, trenerką Metody Feldenkraisa, Unlock Your Archetypal Strengths with the Feldenkrais Method®  

– 2021 r w trakcie szkolenia Movement Lesson z Michelle Turner.

– styczeń 2022 mentoring z Mią Segal, pierwszą współpracownica M. Feldenkraisa i współtwórczyni metody

Jej zainteresowania i doświadczenia nie ograniczają się tylko do medycyny, terapii i rehabilitacji. Zawsze ważne były sztuka, teatr, taniec, ruch.

  • W latach 1996-2007 współpraca z gliwickim Teatrem „A”,
  • w latach 1997-2002 była coroczną uczestniczką Warsztatów Tańca Współczesnego w Poznaniu.
  • W roku 2012 poprowadziła zajęcia wprowadzające z Metody Feldenkraisa w ramach 7 Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu,
  • 2013 do 2016 roku prowadziła zajęcia w ramach Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego „Na bosaka” w Połczynie Zdroju.
  • 2021 rok – kursy dla wokalistów w ramach Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych w Sannikach i Kutnie
  • 2021 i 2022 rok – wykłady i warsztaty dla pedagogów śpiewu, na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu

CEL:

Propagowanie  Metody Feldenkraisa i ciągły rozwój 😀

LINK DO ZAJĘĆ:  https://zoom.us/j/541026276 

MEETING ID: 541-026-276 

(ciąg dalszy opracowany w całości przez Krzysia Basztona, Certyfikowanego Nauczyciela Metody Feldenkraisa – dziękuję za możliwość skorzystania 🙂 )

PRZYGOTOWANIE DO ZAJĘĆ:

  • załóż luźny strój, nie krępujący ruchów
  • ciepłe skarpety, jeśli jesteś ciepłolubny/a
  • przygotuj duży ręcznik (koniecznie)
  • koce lub matę i koce tak, żeby leżało Ci się wygodnie (ruchy będzie wykonywać w pozycjach na plecach, na boku, na brzuchu)

INFORMACJE TECHNICZNE:

1. Włącz laptop/komputer. Zadbaj by laptop był podłączony do prądu, tak, żeby bateria nie rozładowała się w trakcie. Jeśli chcesz, żebym Cię widziała na podłodze, ustaw proszę laptop odpowiednio tak, żeby widzieć siebie na ekranie. Nie jest to konieczne ale pomoże mi w prowadzeniu.

2. Kliknij w link podany wyżej (jest to link do wirtualnego pokoju — jeśli w swoim laptopie/komputerze masz działającą kamerę będziemy mogli się widzieć). Jeśli nie, będziemy się tylko słyszeć.

3. Po kliknięciu w ten link zobaczysz okno z instrukcją do zapisania (Windows) lub otwarcia (mac) pliku zoom.

4. Kliknij „Zapisz plik” (Windows) lub „Otwórz” (mac). Jeśli korzystasz z Windowsa zapisz plik najlepiej na pulpicie, tak aby łatwo go odnaleźć a następnie poprzez dwukrotne kliknięcie, zainstalować.

5. Po zapisaniu lub uruchomieniu pliku pojawi się okno z możliwością wpisania imienia i dołączenia do wirtualnego pokoju, w którym odbędą się zajęcia.6. Wystarczy wpisać swoje imię i kliknąć „Join the meeting” a następnie „Join with Computer Audio”. Uwaga: istnieje również możliwość połączenia się przez smartfona, po zainstalowaniu darmowej aplikacji zoom (ikona białej kamery na niebieskim tle) i wpisaniu numeru spotkania (Meeting ID) oraz hasła.

30 MIN PRZED ZAJĘCIAMI:

1. W miarę możliwości przygotuj sobie pokój, w którym będziesz mogła/mógł się skupić. Jeśli to możliwe zamknij drzwi, tak żeby do środka nikt nie wchodził. W trakcie zajęć nie przejmuj się dźwiękami ze swojego otoczenia.

2. Laptop lub komputer dobrze mieć w pobliżu miejsca, w którym będziesz leżeć, tak abyś mnie dobrze słyszał/a.

3. Jeśli głośniki w Twoim laptopie/komputerze są słabe podłącz jeśli możesz głośniki zewnętrzne tak żeby jak najlepiej słyszeć.

4. Przygotuj matę a na niej koc lub 2 koce jeden na drugim, tak, żeby było Ci wygodnie.

5. Załóż luźny strój (długi rękaw), zdejmij całą biżuterię, która może Ci przeszkadzać w trakcie.

6. Przygotuj duży ręcznik do podłożenia pod głowę dla odciążenia szyi. Ręcznik złóż w kwadrat lub prostokąt, nie rulon.

7. Jeśli możesz zadbaj o to, by pokój był odpowiednio nagrzany tak by było Ci ciepło. Zajęcia nie są rozgrzewające, w trakcie może wręcz zrobić Ci się zimno.

8. Więc – jeśli jesteś ciepłolubna/y przygotuj koc, którym w trakcie, w dowolnym momencie będziesz mógł/mogła się przykryć.

Zapraszam, życząc miłej zabawy!